top of page
DSC09320_edited.jpg

Participants 2023

Team
Nation
Starter
Fisher 1
Fisher 2
Wild Water Boat 1
1
Daniel Unterholzner
Mario Schneglberger
GWH Hofinger
2
Raimund Hofinger
Kevin Klaffenböck
Bullseye
3
Christian Lang
Christian Wilhemstötter
Garmin
4
Florian Müller
Bastian Häupler
Perch Bro's
5
Lukas Märzinger
Thomas Märzinger
Andys Wallercamp 1
6
Andreas Gutscher
Andreas Gutscher Jun.
Andi's Wallercamp 2
7
Gottfried Bernhard
Martin Zimmerman
Vicious Fisher
8
Hermann Schnaiter
Stefan Wintermayer
Big Lure Shop.at
9
Michael Harringer
Maximilian Groer
Echo Mops 1
10
Maik Wignanek
Falco Kisser
Chyt a Pust CZ
11
Radek Dvorak
Martin Kopecek
Fuchs Boote
12
Manuel Dutschke
Marian Rumpel
Raubfischteam Weitgasser
13
Thomas Hannesschläger
Bernd Jakob
Fox Rage Cz.
14
Petr Vodicka Jun.
Stanislav Kechner
Rapala CZ.
15
Jan Stulka
Tomaś Mráz
Hearty Rise AT
16
Stefan Hartel
Günter Wolkerstorfer
Hearty Rise CZ
17
Alexandr Toman
Jiri Pešl
Hearty Rise DE
18
Christopher Weiss
Florian Gräf
Angelcenter Amstetten
19
Schuller Franz
Manfred Knapp
Angelcenter Amstetten II
20
Marcel Pühringer
Patrick Kornmüller
Köderecke
21
Tobias Schiller
Daniel Eibler
Köderecke II
22
Dietrich Kinast
Team Mitmasser
23
Sebastian Bauer
Markus Bauer
King Green
24
Martin Grun
Jiri Král
Tech Masters I
25
Mario Kapelar
thomas Rasse
Techmaster II
26
Lukas Kapelar
Maximilian Kapelar
27
Allroundmarin Humminbird Minn Kota
28
Nils Meuther
MH Tackle
29
Alexander Pfeffel
Mario Doppler
Team Donau I
30
Norbert Sickl
Michael Weikl
Team Donau II
31
Eduard Lueger
Michael Ritzberger
Angelcenter Passau I
32
Martin Voitleitner
Andreas Reisegger
Angelcenter Passau II
33
Stefan Lechner
Christian Huber
Dr. Fisch
34
Oliver Heidenreich
Sebastian Heidenreich
Okuma
35
MPD Inovation
36
Bernhard Dellekart
Marco Rebhandl
Shimano Austria
37
Peter Swoboda
Christian Swoboda
Rapala Austria
38
Michael Hemetsberger
Team Hungary
39
Jacint Jago
Echomops II
40
Christian Neubauer
Fabian Allmanshofer
Vendeta
41
Jan Bohunék
Aleš Erba
mard reap I
42
Stefan Seeger
Philip Stöckl
mard reap II
43
Stefan Lechner
Richard Lechner
44
45
Fishineers
46
Johann Hofer
Jürgen Karlsberger
Blechfischer
47
Andreas Resch
Michael Pichler
Lake Hunter
48
Andreas Pilsl
Kevin Jaucker
AIÖ
49
Hannes Schildhammer
Josef Schildhammer
Maxx Fishing
50
Alex Bichler
Mario Marchgraber
Fischers Fritz II
51
Markus Schmuck
Paul Langmaier
Reef Riders
52
Stefan Hafner
Felix Rosenheimer
Team Velaris
53
Christian Stadler
Helmut Kocher
Fischers Fritz
54
David Lanschützer
Thomas Buchner
Team Hanak
55
Michal Adamick
Tobias Frantisek
1
56
Andre Naumann
Tobias Müller
Central Fishing Agency
57
Leo Resch
Georg Oberaigner
Lucky Strikes
58
Rene Koller
Peter Gasteiger
Predator Team GAPHI
59
Phillip Rath
Allerstorfer Gerald
WotB x Angelsport Moritz
60
David Goller
Michael Kasprowiak
SF-Baits Fly Brothers
61
Julian Riemann
Florian Terdy
SPRO
62
Martin Pöhli
Daniel Baumgartner
Ranger boats CZ
63
Martin Flaška
Team Böhmerwald
64
Simon Berger
Manfred Ascher
Fox Rage II
65
Miroslaw Szaniawski
Peter Vodicka Sen.
Elbe Angler
66
Andreas Meyer
Marco Schober
A C A
67
Manfred Knapp
Max Fritz
A C A II
68
Jürgen Wagner
Lukas Mittmasser
Wild WaterBoat 2
69
Alex Gaderbauer
Rene Lechner
Donau Fischer
70
Franz Strohmayr
Team Royber
71
Benjamin Wendel
Ramona Altendorfer
Lipno Zupfer
72
Thomas Hanneberger
Mario Hanneberger
FT Fishing
73
František Čaha
Rudolf Stonawski
Hecki Fishing
74
Michael Eckerstorfer
Markus Hehenbeger
Hängermagnet
75
Marcel Grasser
Kevin Wasserfall
76
Team Versdahl
77
Pascal Sujatta
Martin Höretseder
Aquaworld
78
Stefan Anreiter
Andreas Lauß
Hearty Rise DE II
79
Michael Hüttner
Klaus Niggl
Wakebase
80
Andy Witt
Georg Reiter
1E4A1E1D-464F-44FF-AAAC-235300A92714.jpeg
4DFDF256-936F-46D0-80C6-21AD2E8F21E9.jpeg
42EB5615-D139-45D8-91CD-3234CE9703CD.jpeg
244307642_2865513970426901_8602304964727052381_n.jpg
bottom of page